UV LED tlačiareň UJF-3042

Mimaki predstavuje kompaktnú stolnú atramentovú tlačiareň UJF-3042 využívajúcu UV LED technológiu

Amsterdam, 12. januára 2010
Spoločnosť Mimaki Engineering Co. Ltd., popredný výrobca veľkoformátových atramentových tlačiarní a rezacích plotterov pre signmaking, priemysel a textilný trh, predstavuje UJF-3042, stolnú UV LED tlačiareň využiteľnú pre malosériovú výrobu a potlač priemyselných výrobkov, drobných darčekových predmetov, kariet, menoviek, prebalov elektroniky, etikiet aj ďalších obalových materiálov. Okrem svojej univerzálnosti UJF-3042 vyniká nízkymi investičnými nákladmi, veľmi dobrou celkovou kvalitou za rozumnú cenu aj kvalitnou tlačou. Nová UJF-3042 bude dodávaná do Európy od februára roku 2010.

V roku 2004 predstavila spoločnosť Mimaki svoju prvú UV vulkanizáciu atramentovú tlačiareň, UJF-605C, ktorá už používala biely atrament (podtlač a pretlač), umožňujúcu tlačenie plne farebnej grafiky na všetkých druhoch materiálov vrátane materiálov nekoutovaných a transparentných. Teraz Mimaki zavádza UJF-3042 UV LED atramentovú tlačiareň stolnej veľkosti, ktorá spája vysoko vyvinutú UV LED technológiu s inžinierskymi znalosťami skorších UV atramentových tlačiarní, čím dosahuje veľmi detailných, presných a brilantných výtlačkov na nekoutovaných materiáloch. Tlačiareň používa novo vyvinutú atramentovou tlačovú hlavu zodpovedajúcu požiadavkám tejto kompaktnej tlačiarne, čím ponúka výnimočne dobrú kvalitu za rozumnú cenu. Medzi ďalšie charakteristické prvky zvyšujúce efektivitu tejto tlačiarne patrí možnosť širšieho výberu materiálov, rovnako tak ako nižšie náklady na využitú energiu, ktoré sú dosiahnuté pomocou využívania UV LED technológie. Vďaka tomu je tak možná tlač kariet, obalov, etikiet, nálepiek, ale aj drobných darčekových predmetov, menoviek, prebalov elektroniky a ďalších priemyselných výrobkov.

"UJF-3042 posilňuje pozíciu spoločnosti Mimaki medzi poprednými výrobcami atramentových tlačiarní. Ako vstupný model tlačiareň prichádza s   mimoriadne výhodnú ponukou pre sieťotlač, tlač etikiet, nápisov aj pre ďalšie priemyselné aplikácie vyžadujúce schopnosti tlače prispôsobiteľné krátkodobej dopytovej produkcii", vyhlasuje Kazuyuki Takeuchi, vedúci IP obchodného oddelenia spoločnosti Mimaki. "Naša priekopnícka, do budúcnosti orientovaná UV-LED technológia umožňuje našim zákazníkom, aby sa opäť ocitli v   popredí prechodu k digitalizácii."

Tlačová hlava
Klasické usporiadanie trysiek v tlačovej hlave je všetky farby v jednej rade. Naproti tomu tlačiareň Mimaki UJF-3042 má túto radu trysiek doplnenú o ďalšie predsunutú radu trysiek. Táto ďalšia rada môže byť v konfigurácii biela + lak alebo biela + biela. Toto usporiadanie podstatným spôsobom skracuje dobu tlače pri využití bielej alebo laku, pretože sa tlačiareň kvôli predtlači (alebo podtlači) nemusí vracať. Všetko je vytlačené na jeden priechod materiálu.

Tlač bielym atramentom
Biela farba (alebo lak) môže byť nanášaná buď formou pretlače alebo podtlače.

3D tlač
Vďaka svojej konštrukcii je tlačiareň schopná potláčať nielen ploché predmety (dosky, sklo, atď), ale tiež predmety obsahujúce nerovnosti alebo reliéfy.

Výhody

1. Vynikajúca kvalita za rozumnú cenu: Ponúka vysokú kvalitu tlače s maximálnym rozlíšením 1440 x 1200 dpi a možnosťou bielej predtlače a podtlače na materiáloch až do hrúbky 50 mm. RIP softvér spoločnosti Mimaki je súčasťou štandardného balenia.

2. Širší výber materiálov: UV LED technológia umožňuje tlač na materiály citlivé na teplo ako sú akryláty. Okrem toho UJF-3042 tlačí na nehladené materiály ako sú sklo, drevo a kovy, ktoré môžu byť upravené živicou, čo pri dlhodobom užívaní zaisťuje vynikajúcu odolnosť proti poškriabaniu.

3. Je vybavená systémom Spray Suppressor od spoločnosti Mimaki, ktorý zvyšuje konzistenciu.

4. Šetrnosť k   životnému prostrediu: UV LED vyžaduje menej energie a diódy majú oveľa dlhšiu životnosť.

5. Rýchlosť tlače: Formát A3 (300 x 420 mm) je možné vytlačiť vo vysokorýchlostnom režime v plnej farbe, aj biela (podtlač a pretlač) počas štyroch minút. UJF-3042 tlačí presné, jasné obrazy s   variabilným tlačovým bodom až do maximálneho rozlíšenia 1440 x 1200 dpi.

6. Kompaktná veľkosť: UJF-3042 môže byť nainštalovaná v   kancelárskom prostredí, kde pre svoju montáž vyžaduje iba vstupný priestor o veľkosti 900 mm.

Balenie zahŕňa: UJF-3042 a ripovací SW RasterLink Pre 5IP


Dostupnosť: od februára 2010

© 2008 - 2023 Vytvorila spoločnosť PS Works s. r. o.